Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu

Remonty w szpitalu:

Zakończono koleje remonty w szpitalu. W pierwszej kolejności wyremontowaliśmy główne wejście do szpitala, została ułożona nowa posadzkę, pomalowano ściany oraz wymieniono drzwi główne do szpitala.

Również nowa posadzka jest ułożona na korytarzu przy RTG oraz TK.
Pomalowane zostały korytarze od dołu do góry każde piętro po kolei, jak również wymieniono starą wykładzinę na nową przemysłową o większej wytrzymałości przy wejściach na oddziały.
Środki finansowe na ten cel szpital otrzymał ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu
- Przejrzysta prezentacja badania,
- Automatyczna interpretacja i pomiary.
Zdjęcia:
- w trakcie remontu

Remont

Remont

Remont

- po remoncie

Remont

Remont

Remont

Remont

Nowy sprzęt dla Oddziału Dziecięcego od Fundacji WOŚP.

wosp2016

Fundacja WOŚP przekazała szpitalowi nowy sprzęt na wyposażenie oddziału dziecięcego, tj. nowoczesny aparat EKG, 2 pompy strzykawkowe, 1 pompa objętościową i pulsoksymetr. Serdecznie dziękujemy.

Badanie Wysiłkowe Przy Oddziale Chorób Wewnętrznych - NOWOŚĆ!!!

Badanie wysyłkowe

Posiadamy nowoczesny sprzęt do badania wysiłkowego z profesjonalnym oprogramowaniem.
Badanie polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku.

- Wysokiej jakości zapis całego badania,
- Przejrzysta prezentacja badania,
- Automatyczna interpretacja i pomiary.

Jeżeli czynnie uprawiasz sport, cierpisz na chorobę wieńcowa albo masz problem z zaburzeniem rytmu serca szczególnie podczas wysiłku. ZGŁOŚ SIĘ DO NAS NA BADANIE.

Informacja i zapisy na badania pod nr tel. 65 32 26 800 wew. 844, 208, 210 (lub prosić i połączenie z oddziałem wewnętrznym)

Serdecznie zapraszamy.

SP ZOZ w Gostyniu
Plac Karola Marcinkowskiego 8/9, 63-800 Gostyń
e-mail: szpital.gostyn@gmail.com, www.szpitalgostyn.pl

Nowy laparoskop w rozdzielczości HD firmy KARL STORZ.

laparoskop1107

SP ZOZ w Gostyniu zakupił nowoczesny laparoskop (z procesorem obrazu z wyjściem o rozdzielczości HD źródłem światła LED i dużym monitorem) dla potrzeb Bloku Operacyjnego i oddziałów zabiegowych (chirurgicznego, położniczo – ginekologicznego oraz chirurgii dziecięcej). Obecnie na bloku operacyjnym znajdują się dwa laparoskopy co pozwala na rozszerzenie zabiegów tą metodą z możliwością równoczesnej realizacji na dwóch salach operacyjnych. Zakup został sfinansowany w większości ze środków Starostwa Powiatowego w Gostyniu oraz częściowo SP ZOZ w Gostyniu.

Nowy Videogastroskop firmy FujiFilm dla Pracowni Endoskopii.

fujifilm1107

Pracownia Endoskopowa wzbogaciła się o nowy videogastroskop w rozdzielczości HD, który zastąpił stary ponad 5 –cio letni. Ze względu na dużą ilość wykonywanych badań zdecydowano się na zakup nowego, który posiada 24 miesięczną gwarancję. Obecnie pracownia endoskopowa posiada dwa videogastroskopy i videokolonoskopy oraz dwie myjki, jedna z możliwością mycia dwóch endoskopów w ciągu 15 min.

ZAKUP NOWEGO SPRZĘTU

nowy-sprzet-2016

SP ZOZ w Gostyniu zakupił nowe pompy strzykawkowe dla potrzeb oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz myjkę endoskopową i nowy videokolonoskop dla Pracowni Endoskopii. Myjka endoskopowa i videokolonoskop zostały częściowo sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FUNDACJA WOŚP PRZEKAŻE PO RAZ KOLEJNY SPRZĘT NA ZOL

wosp2016

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamierza po raz kolejny przekazać w darze dla SP ZOZ w Gostyniu następujący sprzęt medyczny:

- łóżko sterowane elektrycznie – 2 szt.

- materac przeciwodleżynowy – 2 szt.

- podnośnik elektryczny – 1 szt.

- wózek inwalidzki – 2 szt.

- pompa infuzyjna – 2 szt.

Za pomoc serdecznie dziękujemy Fundacji WOŚP.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fundacja WOŚP przekazała

wosp2016

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach rozdziału darów medycznych otrzymanych z okazji 24 Finału WOŚP przekazała w darze dla SP ZOZ w Gostyniu następujący sprzęt medyczny:

- materac przeciwodleżynowy Nimbus 4.

- łóżko szpitalne Minuet 2 z materacem zmiennociśnieniowym

- krzesło prysznicowe Carendo

- 2 łóżka szpitalne Vida z szafkami przyłóżkowymi Soreno Eco.

z przeznaczeniem dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego.

Za pomoc serdecznie dziękujemy Fundacji WOŚP.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOŁA RODZENIA

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu informuje o przeniesieniu działalności szkoły rodzenia do nowej siedziby mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II 10 w Gostyniu.

Oczekiwanie przez każdego z przyszłych rodziców na przyjście na świat dziecka jest związane z troską o bezpieczeństwo przebiegu ciąży oraz samego procesu porodu, a czas narodzin każdy chce wspominać jak najlepiej.

Właśnie w tym celu ma w dalszym ciągu wspomagać przyszłych rodziców profesjonalna szkoła rodzenia działająca przy SP ZOZ w Gostyniu. Zajęcia w niej prowadzone będą tak jak dotychczas przez wykwalifikowany personel medyczny pracujący w naszym szpitalu i ich celem będzie edukacja ciężarnych kobiet w trakcie przebiegu ciąży oraz ćwiczenia związane z samym porodem. W zajęciach tych mogą jak najbardziej uczestniczyć również osoby towarzyszące, które swoją obecnością będą pomagać przyszłym matkom jak również nauczą się podstawowych zasad pielęgnacji i opieki nad małym dzieckiem.

Informacja i zapisy pod numerem telefonu: 65 65 32 26 800 wew. 863 lub 823.

Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  NOWY SPRZĘT NA ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY

 

W lipcu 2015r. Szpital przystąpił do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia pn. Narodowy Program Wyrównywania Dostępności do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2013-2016 w zakresie zadania: zakup zestawu sprzętu do diagnostyki kardiologicznej przeznaczonego dla oddziałów wewnętrznych w roku 2015.

Głównym celem konkursu jest niwelowanie uwarunkowanych bazą sprzętową dysproporcji w dostępie pacjentów do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych z zakresu diagnostyki kardiologicznej dla oddziałów wewnętrznych, poprzez zakup specjalistycznego wyposażenia:

- elektrokardiografów;

- pulsoksymetrów;

- zestawów do 24-godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego.

Decyzją Komisji Konkursowej, zaakceptowaną przez Ministra Zdrowia Nasz Szpital został wybrany do realizacji w/w programu i w związku z tym otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 27.438,83 zł

Otrzymane środki przeznaczono na zakup n/w sprzętu:

- EKG - 2 szt.

P1010370

- Pulsoksymetr - 4 szt.

P1010359

- Holter ciśnieniowy - 2 szt.

P1010366

Szpital na zakup w/w sprzętu przeznaczył kwotę 5.927,85 zł tj. 17,77%. Udział własny był warunkiem otrzymania dotacji.

Od miesiąca listopada 2015r. urządzenia znajdują się na Oddziale Wewnętrznym Naszego Szpitala.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WOŚP PRZEKAŻE SPRZĘT NA ZOL

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach rozdziału darów medycznych otrzymanych z okazji 24 Finału WOŚP zamierza przekazać w darze dla SP ZOZ w Gostyniu następujący sprzęt medyczny: 

- materac przeciwodleżynowy Nimbus 4

- łóżko szpitalne Minuet 2 z materacem zmiennociśnieniowym

- krzesło prysznicowe Carendo

- 2 łóżka szpitalne Vida z szafkami przyłóżkowymi Soreno Eco

z przeznaczeniem dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAKUP NOWEGO RTG

W wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego zakupiono nowy aparat rtg oraz przeprowadzono niezbędne prace adaptacyjne pomieszczeń umożliwiające pracę w/w aparatu. Koszt powyższego zamówienia wyniósł 258.417,00 zł.

Aparat został podłączony do systemu radiografii cyfrowej umożliwiającej wykonywanie radiogramów o wysokiej jakości. 

DSCN5742

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REMONT ODDZIAŁU CHIRURGII OGÓLNEJ

W sierpniu br. zakończył się remont chirurgii ogólnej. Wyremontowano łazienki, poszczególne sale chorych, korytarz główny, wymieniono grzejniki c.o. we wszystkich salach oraz stolarkę drzwiową wewnętrzną. Koszt remontu wyniósł 155.447,49 zł w tym kwota 148.466,01 zł pochodziła z wyboru projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Gostyńskiego na rok 2015, pozostałą kwotę tj. 6.981,48 zł szpital pokryl ze środków własnych.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOŁA RODZENIA

szkolarodzenia1231123

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

50-lecie powstania Oddziału Chirurgii Dziecięcej

Dnia 9 maja 2015 roku w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie odbyła się uroczystość 50-lecia powstania i działalności oddziału Chirurgii Dziecięcej w Gostyniu, połączona z zebraniem szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Patronat medialny roztoczyli Telewizja Gostyń oraz Medeexpress.  [Czytaj więcej..]

 12

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bajkowóz w Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Dnia 14 stycznia 2015r. odbyło się powitanie i przekazanie na oddział chirurgii dziecięcej naszego szpitala Bajkowozu podarowanego najmłodszym pacjentom przez Fundację Serdecznik w ramach projektu „Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka. [Czytaj więcej..]

 

P1140308 Copy

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

Szafa Lekowa.

W SP ZOZ w Gostyniu w Oddziale Chorób Wewnętrznych zakończyliśmy instalację nowej szafy lekowej i wdrażanie systemu do zarządzania apteką oddziałową. Rozwiązanie to zastąpi apteczkę oddziałową. Celem wdrożenia jest poprawa rentowności oddziału, prawidłowej gospodarki lekowej, rozchodu leków konkretnie na danego pacjenta wraz z kosztem, bieżące monitorowanie zużycia leków w danym oddziale na danego pacjenta. System jest gwarancją bezpieczeństwa leczonych pacjentów.

System ten ma również zagwarantować pełne bezpieczeństwo dla pacjenta jak również pracowników oddziału.

 

Szafa lekowa jest podłączona do sieci informatycznej szpitalnej, posiada kontakt z magazynem aptecznym i programem obsługującym aptekę szpitalną. Dostęp do szafy jest kodowany, na zasadzie odcisku linii papilarnej lub wpisania osobistego kodu danego pracownika, bez tego nie ma możliwości otwarcia szafy, chyba że w trybie awaryjnym o czym system od razu poinformuje i po usunięciu awarii zleci przeprowadzenie inwentaryzacji. Leki są zlecane i wydawane na konkretnego pacjenta, wszystko jest wyświetlane na dotykowym monitorze, podłączonym ze skanerem.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nowoczesny Laktator.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu informuje iż pacjentki (położnice) oddziału położniczego mogą korzystać bezpłatnie z profesjonalnego laktatora - odciągacza pokarmu firmy Medela (model Symphony), który jest nowym nabytkiem ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Każda z karmiących matek otrzyma bezpłatnie jednorazowe butelki do karmienia oraz zestaw jednorazowy (sterylny) podłączany bezpośrednio do laktatora i połączony z butelką.

Karmienie piersią jest najzdrowszym sposobem żywienia noworodków, niemowląt i małych dzieci od pierwszych dni narodzin. Niesie korzyści zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Karmienie jest procesem fizjologicznym, ale także sztuką, której uczy się mama i dziecko od chwili narodzin. Dlatego niewątpliwie chcemy pomóc matkom w czasie trudności podczas karmienia oraz dzieciom, które pierwszy dzień przebywają w inkubatorach. W przebiegu karmienia mogą pojawić się problemy, ale wszystkie można rozwiązać.

Korzyści dla dziecka przy karmieniu piersią:

 • Mleko matki zawiera wszystko, czego dziecko potrzebuje: proteiny, tłuszcze, laktozę, witaminy, żelazo, minerały, wodę i enzymy w ilościach wymaganych do optymalnego wzrostu i rozwoju.
 • Dzieci karmione piersią są zdrowsze. Pokarm naturalny zawiera substancje zapobiegające rozwojowi szkodliwych bakterii w układzie pokarmowym, wywołujących infekcje żołądkowo-jelitowe i biegunki.
 • Wśród dzieci karmionych piersią obserwuje się mniej przypadków zapalenia ucha środkowego, układu oddechowego oraz zmniejszone ryzyko alergii, raka, cukrzycy wieku dziecięcego i otyłości.
 • Dzieci karmione piesią są w mniejszym stopniu narażone na ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS).
 • Karmienie piersią wcześniaków zmniejsza ryzyko rozwoju martwiczego zapalenia jelit (NEC).
 • Mleko matki jest czyste, wolne od bakterii i ma właściwości anty-zakaźne.
 • Mleko ma odpowiednią temperaturę i nie potrzebuje dodatkowej obróbki. Jest dostępne w każdym momencie, gdy Twoje dziecko go potrzebuje.
 • Dzieci karmione piersią są mniej narażone na cukrzycę, choroby serca, egzemy, astmę oraz zaburzenia alergiczne w późniejszym etapie życia.
 • Karmienie piersią wspomaga rozwój mózgu. Badani pokazują, że u dzieci karmionych naturalnie lepiej rozwija się wzrok i ostrość widzenia.
 • Karmienie piersią to nie tylko odżywianie. To także nawiązywanie emocjonalnej więzi między dzieckiem i matką - rozwijanie poczucia ciepła, miłości i przywiązania.

Korzyści dla matki przy karmieniu piersią:

 • Karmienie piersią zmniejsza krwawienie po porodzie i ryzyko powstania anemii.
 • Karmienie dziecka piersią pomaga matce prędzej powrócić do figury sprzed ciąży.
 • Karmienie piersią to ochrona przed nowotworami typu rak piersi, czy jajników, a także przed osteoporozą.
 • Matki karmiące piersią często są bardziej pewne siebie, obserwuje się u nich lepszą więź z dzieckiem.
 • Mleko matki jest dostępne na zawołanie, oszczędza energię, czas i pieniądze.
 • Dzieci karmione piersią są zdrowsze, toteż ich matki odnotowują mniej nieobecności w pracy.

 

Odciągacz który posiadamy w oddziale zapewnia komfortowe odciąganie pokarmu. Łatwość ustawiania podciśnienia sprawia, że jest idealny nawet przy bardzo wrażliwych piersiach, co jest niewątpliwe maksymalnym komfortem dla karmiącej matki. W chwili obecnej posiadany laktator jest jednym z najlepszych, profesjonalnych laktatorów szpitalnych.

 • można go używać zarówno podczas odciągania z jednej jak i z obu piersi jednocześnie
 • posiada separację mediów, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy higieny szpitalnej
 • szeroki zakres regulacji sprawia, że może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb mamy.